Bize WhatsApp üzerinden ulaşmak için tıklayın !

Blog

1 2 All   Page:     Items per page:  
MPPT Şarj Kontrol Cihazı Kullanımı18/01/2021

Kullandığımız mppt şarj kontrol cihazları genel olarak maksimum akü şarj akımına göre adlandırılıyor. Örnek olarak ürün yelpazemizde bulunan ABAX EMPPT-30A cihazını inceleyecelim. Bu adlandırmada ABAX ürün markasını EMPPT şarj kontrol cihazının çalışma ilkesini ve "30" ibaresi de maksimum akü şarj akımını ifade ediyor. Altını çizerek yazdığım alan bizim için kilit nokta çünkü birçok solar enerji kullanıcısı MPPT şarj kontrol cihazlarını bu hatadan dolayı kullanılamaz bir hale getiriyor.

Read More

Şantiyeler İçin Güneş Panelli Römork26/05/2020

Şantiye tipi römork solar sistemi, 2 tekerli bir römork üzerinde üzerinde, 9 kVA lık güneş paneli olan, aynı zamanda 18 tane 200 amper saat jel aküsü olan, 10 kva gücünde inverteri olan bir mobil elektrik üreten araçtır.

Read More

Solar kablo nedir?23/04/2020

Güneş paneli sistemi kullanıcılarının önemsiz olarak gördüğü fakat aslında sistemde zincirin bir halkası olan solar kablolar ile ilgili yazımızı mutlaka okuyun

Read More

İkinci El Güneş Paneli23/04/2020

İkinci el güneş paneli almak isteyen solar enerji kullanıcılarının biz güneş paneli kurulumu yapan firmalarına sıkça sordukları soruları sizler için cevapladık

Read More

5 Watt Güneş Paneli Neleri Çalıştırır?17/11/2019

5 watt güneş paneli neleri çalıştırır sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz. Güneş paneli ile elektrik üretimi insanlarda merak uyandıran bir konu olduğu için kendi elektriğini kendisi üretmek isteyen insanların zihninde bu tür soruların oluşması da gayet doğaldır.

Read More

Elektrikli Çit Domuz Kovar Nedir Nasıl Kullanılır20/06/2019

Elektrikli çit tarlası domuz istilasına uğrayan çiftçilerimiz veya balını mahsulünü ayılardan korumak isteyen arıcılar için vazgeçilmez bir cihazdır. Cihaz hakkında bilgi verecek olursak 10 bin ile 16 bin arasında değişen yüksek voltajı bir buçuk saniyede bir kez yine kendisi için tasarlanmış olan galvanizli tele transfer ederek kendisine temas eden hayvanları çarparak korkutan uzaklaştıran cihazlardır.

Read More

Buzdolabı Çalıştıran Güneş Paneli27/05/2019

Buzdolabı çalıştıran güneş paneli sistemi nedir sizlere bu konuyu anlatacağız. Buzdolapları şüphesiz ki günlük hayatımızda büyük öneme sahip, güneş paneli kullanarak evinin elektrik ihtiyacını karşılamak isteyen insanların en çok merak ettiği konulardan birisi de güneş panelleri buzdolabı televizyon gibi beyaz eşyaları çalıştırabilir mi benzeri sorular oluyor.

Read More

YAYLA EVİ İÇİN GÜNEŞ PANELİ24/05/2019

Yayla evi için güneş paneli yayla tutkunlarının son zamanlarda ilgisini çok çekiyor. Yayla şartlarında şebekeye uzak kalan halk elektriği yayla evime nasıl getirebilirim diye düşünürken güneş panelleri yaylacının yardımına koştu. Elektrik dağıtım şirketlerine başvuruları sonucu elektrik şebekesini evlerine kadar getirmenin yüksek maliyetli olduğunu tecrübe eden insanlar uygun fiyatlara güneş paneli kurdurarak çatısında kendi elektriğini üretiyor hem de fatura ödemeden!

Read More

Güneş Paneli ile Tarla Sulama| Dalgıç Pompa Çalıştırma18/05/2019

GÜNEŞ PANELİ İLE TARLA SULAMA SİSTEMİ Çiftçinin en büyük gider kalemlerinden birisi olan elektrik faturasına son veren güneş paneli ile tarla sulama sisteminden bahsedecek olan bu yazımızda tarla sulamada güneş paneli kullanımına dair her şeyden bahsedeceğiz.

Read More

Manisa Güneş Paneli Kurulumu03/05/2019

Manisa güneş paneli kurulumu için güneşlenme süresi ile en uygun illerimiz arasında yer buluyor. Kurulu güneş paneli gücü 21 megawatt olan Manisa yapım aşamasındaki güneş enerjisi santralleri ile 22 megawatt daha eklenerek 43 megawatta ulaşacaktır. Güneş enerjisi santrallerine beğenerek bakan Manisa halkı arasında yaygınlaşan bir diğer şey de halkın çatısında kendi elekriğini üretmesi, çatısına güneş paneli kurdurarak hem kendi enerji ihtiyacını karşılayan hem de ihtiyacından fazlasını şebekeye satan sistemler kurduran Manisa halkının New Shine Energy olarak yaptığımız desteklerle arkasında durmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz bir yenilenebilir enerji şirketi olarak gerek bu konudaki hibeler olsun gerek insanların aklındaki farklı sorular olsun +(90) 555 100 50 10 numaralı destek hattımızla soruları yanıtlıyoruz.

Read More