Bize WhatsApp üzerinden ulaşmak için tıklayın !

İkinci El Güneş Paneli Posted On: 23/04/2020

İkinci el güneş paneli nedir?

    İkinci el güneş panellerini genel olarak bir güneş enerjisi santralinin herhangi bir afet sonucunda bozulmasından sonra binlerce panelin arasından sağlam güneş panelleri alınarak piyasaya sürülmesiyle piyasada görürüz diğer bir ihtimalde evinin veya tesisinin ihtiyacı için güneş paneli kurulumu yaptırmış sonrasında taşınma veya farklı bir sebepten dolayı kurdurduğu sistemden vazgeçen insanların piyasada sattığı panellerdir.

Blog de Greenkraft expertise

İkinci el güneş paneli alınır mı?

     Tabi ki güneş panelleri de eskir, güneş panelleri herhangi bir bakım veya servis gereksinimine ihtiyaç duymayan ekipmanlardır. Zamanla üzerlerindeki cam üzerinde biriken kirler, tozlar ve diğer havada bulunan zararlı gazlarında (asitler gibi)  tortulaşmasıyla hücrelere güneş ışığını ileten cam geçirgenliğini kaybeder. Mekanik olarak, çerçeveleri yüksek oranda alüminyumdan oluşan güneş panellerinin çerçeveleri kullanıdığı zaman aralığında doğrudan güneş ışığına maruz kalır ve diğer dış etkenlerinde etkisiyle ki en önemli unsur rüzgardır, zamanla alüminyum çerçeve ve çerçevenin bağlantı noktalarında mukavemet kaybı oluşur. Son olarak en önemli faktöre bakacak olursak, güneş ışınlarından elektrik üreten fotovoltaik hücreler zamanla verimlerini kaybederler. Bu yüzden New Shine Energy olarak müşterilerimize ikinci el güneş paneli satmıyoruz satın almalarınıda önermiyoruz.

Remise à Niveau de votre installation photovoltaïque ...

İkinci el güneş paneli nereden alınır ?

      İkinci el güneş paneli pazarına bakacak olursa bu olay resmi olarak sahibinden ikinci el malzemeler satan siteler üzerinden gerçekleşiyor. Fakat üzülerek siz değerli solar enerji kullanıcılarını da şu konuda uyarmayı kendimize borç biliyoruz. Piyasa fiyatının çok altında güneş panelleri gören müşterilerimiz bu güneş paneli alınır mı bu marka iyi midir diye bize sıkça soruyorlar, ufak bir araştırma yaptığımızda bize sorulan marka panelin kendi fabrikasından bile internette satışa çıkarıldığı fiyatlardan daha pahalıya çıktığını görüyorüz. Hal böyle olunca aklımızda ister istemez bazı kötü senaryolar canlanıyor amacımız kimeseye bir ithamda bulunmak değil. Bizim sizlere önerimiz en az yirmi yıl ömrü olan bir şey alırken fiyat konusuna değilde daha çok kalite konusuna takılmanızdır

İkinci el güneş paneli fiyatlaı (İkinci el solar güneş paneli fiyatları,ikinci el elektrik üreten güneş enerjisi fiyatları)

      İkinci el güneş paneli sahibinden satış yapılan sitelerde ürünün sıfır fiyatının çok da altında satılmıyor. Yine de siz ne olursa olsun ben güneş panelini ikinci el alacağım bütün riskler umrumda değil diyorsanız. Sahibinden ikinci el ürünler satan internet sitelerine bakabilirsiniz. Bu konuda da size daha güvenli bir yol önerebilirim eğer New Shine Energy gibi güneş paneli kurulumu yapan bir firmayı ararsanız kurulu sistemini satan herhangi bir müşterisi olup olmadığını sorabilirsiniz. Kurulum yapan firma size sistemin ne zaman kurulduğunu kaç yıllık olduğunu artılarını eksilerini söyleyecektir.

Peki Biz Kimiz ?

new shine energy logo

İzmir merkezli olarak  güneş paneli ve rüzgar türbini gibi kendi elektrik üretiminizi yapabileceğiniz sistemlerin kurulumlarını ve malzeme tedariğini yapmaktadır. Ayrıca Solar şarj regülatörleri, jel akü, inverter, rüzgar türbini, rüzgar türbini şarj kontrol cihazı ve güneş paneli gibi ekipmanların satışını yapmaktadır.

 

İletişim

Telefon Numaralarımız:

 +(90) 555 100 50 10           +(90) 555 075 35 02

Güneş Paneli Rüzgâr Türbini Satış Sitemiz

www.newshinenergy.com

Mail Adresimiz:

newshinenergy@gmail.comLeave a comment